przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Odnawiamy ostrowieckie rzeźby
01-10-2014, 08:01:13 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 790 czytań · Drukuj
Odnawiamy ostrowieckie rzeźbyStowarzyszenie Kulturotwórcze Nie z tej Bajki wspólnie z lokalnymi ostrowieckimi mediami oraz Agencją Rozwoju Lokalnego prowadzi kampanię społeczną "Tyle sztuki". Kampania ma na celu zwrócenie uwagi na rzeźby plenerowe, które powstały ponad 40 lat temu, a które obecnie są mocno zaniedbane i niszczeją. Chcemy rzeźby odnowić.
- Nie znamy także ich historii, dlatego są niezrozumiałe. Efektem kampanii społecznej "Tyle sztuki" będzie m.in. spacerownik śladami ostrowieckich rzeźb, a także strona internetowa, na której zostaną dokładnie zaprezentowane wszystkie ostrowieckie rzeźby i inne formy sztuki w przestrzeni publicznej, np. mozaiki, murale - mówi Wojciech Mazan ze Stowarzyszenia Nie z tej Bajki. - Z drugiej strony i - co uważamy za istotniejsze - chcemy doprowadzić do odnowienia owych form sztuki publicznej, by na nowo zdobiły miasto, a nie szpeciły.
Poruszenie tematu w czerwcu br. przynosi już pierwsze efekty. Ostrowiecka Spółdzielnia Mieszkaniowa, na terenie której znajduje się najwięcej rzeźb, zdecydowała się odnowić na dobry początek jedną z nich. Chodzi o rzeźbę stojącą na osiedlu Słoneczne w pobliżu ul. Iłżeckiej i większości mieszkańców kojarzącą się ze słońcem.
- Kilkakrotnie rozmawiałem z prezesem OSM Markiem Zarębą na ten temat- mówi Wojciech Mazan.- Zwracałem uwagę na zły stan techniczny wielu z nich. Spotkałem się z zrozumieniem i chęcią pomocy. Na prośbę Marka Śmigały, kierownika administracji osiedla Słoneczne, stowarzyszenie znalazło firmę, która wykonuje takie prace renowacyjne. Odnowa charakterystycznego "Słoneczka" już trwa, zakończenie prac przewidziane jest na 30 września.
W kolejnym numerach naszej gazety prezentować będziemy wybrane, najciekawsze rzeźby. W związku z brakiem jakichkolwiek opracowań tego tematu zwracamy się do wszystkich, którzy znają jakieś szczegóły dotyczące powstania lub autorstwa którejś z rzeźb. Może ktoś pamięta moment pojawienia się ich w mieście lub zna historie z nimi związane. Kontakt pod adresem: wojtekmazan@gmail.com lub tel. 506 269 214.
(WS)
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.