przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Szturm na szkołę
01-10-2014, 07:58:13 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 933 czytań · Drukuj
Szturm na szkołęSeparatyści zajęli szkołę podstawową na Koszarach. W podziemiach budynku uwięzili władze samorządowe. Po zaciętej walce odbito zakładników, a siły okupacyjne zmuszone były opuścić budynek. Na szczęście był to scenariusz manewrów organizacji paramilitarnych organizowanych w Ostrowcu.
Przez dwa dni w Ostrowcu odbywały się ogólnopolskie manewry organizacji paramilitarnych. Wzięło w nich udział około 2500 osób- członkowie stowarzyszenia ObronaNarodowa.pl., przedstawiciele Strzelca oraz Ligi Akademickiej. W organizację ćwiczeń w Ostrowcu włączyła się również Wyższa Szkoła Biznesu i Przedsiębiorczości.
W sobotę pierwszego dnia zgrywano plutony i kompanie w terenie zabudowanym. Manewry przeprowadzono na terenie "starego zakładu".
W niedzielę członkowie organizacji paramilitarnych zmierzyli się z konkretnym zadaniem. W szkole podstawowej na Koszarach zorganizowano pozorowany punkt, w którym osiedliła się administracja najeźdźcy. W okolicznych wsiach natomiast zgrupowane były oddziały obrony terytorialnej. Ich zadaniem była likwidacja punktu okupacyjnej władzy oraz dobicie zakładników- przedstawicieli władz samorządowych, którzy przetrzymywani byli w podziemiach szkoły.
- Dzisiejsze ćwiczenie to pokaz umiejętności i możliwości naszych stowarzyszeń, które zrzeszone są w projekcie Odbudujmy Armię Krajową PL. Głównym celem jest utworzenie komponentu obywatelskiego sił zbrojnych i obrony terytorialnej naszego kraju. Chcemy pokazać, że dobrze przeszkoleni obywatele mogą skutecznie wesprzeć obronność naszego kraju. Prowadzimy działania nieregularnie, czyli takie należałoby podjąć jako obrona terytorialna gdyby przeciwnik zajął terytorium kraju- wyjaśnił Stanisław Drosio, wiceprezes Stowarzyszenia ObronaNarodowa.pl
Manewry przy szkole obserwował między innymi szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, generał brygady Stanisław Koziej, który był pod wrażeniem umiejętności taktycznych cywili.
- Ministerstwo Obrony Narodowej jest otwarte na współpracę takich organizacji. To wszystko, co się dzieje, powinno być w umiejętny sposób wmontowane w szkolenie rezerw na potrzeby mobilizacyjnego rozwinięcia sił zbrojnych. Bardzo ważne, by chęć, siłę takich organizacji proobronnych uwzględnić w całym systemie szkolenia rezerwy- powiedział generał Koziej.
Dwudniowe manewry zakończył uroczysty apel na ostrowieckim rynku. Natomiast na placu przy WSBiP zorganizowano wystawę sprzętu wojskowego.
G.Soboń
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.