przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Głupota inwestycyjna Ostrowca
01-10-2014, 07:52:01 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 893 czytań · Drukuj
Głupota inwestycyjna OstrowcaPrzez dwa dni na ulicy Nowotrzeciaków tuż za osiedlem Pułanki stały dwa spychacze i koparka. W serca mieszkańców jednej z największych dzielnic Ostrowca wstąpiła nadzieja, że może ulica widmo prowadząca donikąd w końcu zostanie dokończona. Inwestycja ta pozwoliłaby odciążyć ruch na ulicy Armii Krajowej przebiegającej tuż pod oknami bloków. Nadzieje mieszkańców na zrealizowanie tej inwestycji rozbiły się jak bańka mydlana we wtorek rano, kiedy to spychacze i koparka odjechały w siną dal. Najbardziej chybiona inwestycja ostatnich lat, jaką jest ulica Nowotrzeciaków, nie będzie dokończona przynajmniej w najbliższym czasie.
- Szkoda, bo już miałam nadzieję, że w końcu ruszą z tą ulicą i będę mogła otwierać okna w mieszkaniu od strony ulicy Armii Krajowej - mówi Wanda Paniek, mieszkanka wieżowca numer 13 na osiedlu Pułanki. - Ale gdzie tam, wszystko wskazuje na to, że nic z tego nie będzie. Ciężkie maszyny postały dwa dni i odjechały. Może nie było miejsca na terenie ich bazy, a może po prostu się popsuły. Trochę mnie to dziwiło, że zaczynają prace jesienią, ale w naszym mieście wszystko jest możliwe. Nadal więc nie mogę otwierać okien od strony ruchliwej ulicy, bo huk w mieszkaniu jest nie do wytrzymania i smród spalin także.
Ponadkilometrowy odcinek drogi od wielu lat jest niedokończony i niszczeje. Położony tam asfalt służy jedynie początkującym rolkarzom i rowerzystom. Jest idealnym miejscem do wyprowadzania psów na spacery, ale chyba nie o to chodziło projektantom ulicy.
- Nowotrzeciaków miała być alternatywą dla ulicy Armii Krajowej, która kilka lat temu z ulicy osiedlowej została przemianowana na ulicę miejską - mówi kierownik administracji osiedla Pułanki Ryszard Słowiński.- Został wybudowany odcinek około kilometra od ulicy Iłżeckiej, który miał łączyć tę ulicę z ulicą Siennieńską. Brakuje dosłownie około stu metrów nawierzchni, ale inwestycja została przerwana. Na pewno zdecydowanie odciążyłoby to ruch uliczny na osiedlu Pułanki, gdyby Nowotrzecików została dokończona.
Ci , którzy liczą na to, że Nowotrzeciaków będzie w najbliższym czasie wybudowana do końca, bardzo się rozczarują.
- Nie przewidujemy jak na razie dokończenia tej inwestycji - informuje prezydent Ostrowca Jarosław Wilczyński.- Po prostu brakuje na to pieniędzy, a poza tym właściciele działek, przez które miała przebiegać, nie zgodzili się na ich sprzedaż.
Inwestycja pod nazwą Nowotrzeciaków to jeden z największych szczytów głupoty inwestycyjnej ostatnich lat w Ostrowcu. Za grube miliony złotych powstała ulica widmo, prowadząca donikąd. Ot tak sobie pieniądze wyrzucone w błoto. Dodajmy, że są to pieniądze nas wszystkich, pochodzące z podatków. Czy ktoś, kto zdecydował przed kilkoma laty o rozpoczęciu tej nieprzygotowanej do końca pod względem prawnym inwestycji, odpowie za to. Czy nadal będziemy patrzeć przez palce na indolencję władz. Może tą sprawą zainteresuje się prokuratura lub inna instytucja nadzoru. Przecież za głupotę trzeba płacić, ale tym razem już nie z kieszeni nas wszystkich.
(MAJ)
foto: K. Fałdrowicz
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.