przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Cudowna figura z Gargano gości w Ostrowcu
27-09-2014, 14:34:56 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 808 czytań · Drukuj
Cudowna figura z Gargano gości w OstrowcuW ramach obchodów 400-lecia ostrowieckiej kolegiaty parafię nawiedziła figura św. Michała Archanioła z Groty Objawień na górze Gargano. Podczas uroczystości peregrynacyjnych wierni uczestniczyli w nabożeństwach z modlitwami, mieli okazję przyjęcia szkaplerza św. Michała Archanioła oraz zawierzenia siebie i swojej rodziny "anielskiej" opiece.
Duchowe przeżywanie jubileuszu 400-lecia ostrowieckiej kolegiaty rozpoczęło się od mszy św. plenerowej w ostrowieckim Rynku z udziałem przedstawicieli władz miasta i powiatu, wspólnot parafialnych oraz bardzo licznie przybyłych wiernych, podczas której powitano cudowną figurę patrona kościoła z Sanktuarium na Gargano.
- Święty Michale, wędrujesz po Polsce, wsłuchujesz się w to, co ludzie mają ci do powiedzenia, nie są ci obce żadne ludzkie sprawy, radości, nadzieje, obawy i smutki, ale też nieszczęścia i tragedie. Tak jak zapewne wszędzie podobnie jest i u nas. Mamy za co Bogu dziękować, mamy czym się cieszyć, mamy za co wielbić naszego Stwórcę, ale i nam nie brakuje różnych problemów, kłopotów i zmartwień. Przychodzisz do nas pełen łaski i mocy, wskazujesz nam Boga jako źródło wszelkiego dobra, miłości, prawdy i piękna. Wiemy, że jeśli tylko nie zabraknie nam wiary, możesz nam pomóc. Z nadzieją więc oczekują starsi i chorzy na spotkanie z Tobą, żeby Cię prosić o uzdrowienie i umocnienie w chorobie, czeka młodzież, czekają dzieci, by podbiec pod Twoje skrzydła i otrzymać Twoje błogosławieństwo, czekamy na uwolnienie z naszym słabości, zniewoleń, depresji, zmartwień. Chcemy wraz z Tobą podejść na mogiły naszych zmarłych i tam prosić, byś ich prowadził do nieba, a nas pocieszył w tęsknocie za nimi. Nasze oczekiwania są duże, ale Twoja moc jest o wiele większa. Cieszymy się, że jesteś z nami - mówił proboszcz ostrowieckiej kolegiaty ks. prałat Jan Sarwa po dokonaniu symbolicznej koronacji figury, czym oficjalnie zainicjował cudowny czas nawiedzenia.
Podczas uroczystego nabożeństwa, koncelebrowanego przez ostrowieckich kapłanów, homilię wygłosił krajowy duszpasterz rzemieślników ks. Krzysztof Rusiecki, a oprawę muzyczną zapewnili Chór Dziecięcy "Świętokrzyskie Bemolki", Młodzieżowej Orkiestra Dęta Jerzego Kłonicy oraz parafialna schola.
W ramach trwających do środy uroczystości peregrynacyjnych wierni z parafii i miasta mieli okazję uczestniczyć w nabożeństwach z modlitwami o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów oraz błogosławieństwie osób chorych, starszych i dzieci, a także przyjąć szkaplerz św. Michała Archanioła oraz zawierzyć siebie i swoje rodziny opiece patrona kolegiaty. "Anielskiej" liturgii towarzyszyły homilie i konferencje tematyczne głoszone przez ojca rekolekcjonistę ks. Romana Tupaja ze Zgromadzenia św. Michała Archanioła oraz projekcja filmów związanych z Grotą Objawień na Górze Gargano, w której spoczywa wykonana w 1507 r. przez rzeźbiarza Andreo Contucciego figura św. Michała Archanioła, przedstawiająca księcia wojsk niebieskich w stroju legionisty rzymskiego, pod którego stopami leży pokonany szatan.
Główne obchody jubileuszu odbędą się jutro podczas wczorajszej mszy wieczornej dziękczynnej pod przewodnictwem biskupa diecezji sandomierskiej ks. Krzysztofa Nitkiewicza.
K.F.
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.