przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Węglarze zadymili boisko
27-09-2014, 14:19:16 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 1663 czytań · Drukuj
Węglarze zadymili boiskoMecz pomiędzy drużynami KSZO Junior, a Juwentą Starachowice musiał zostać przerwany z powodu gryzącego dymu unoszącego się w pobliżu boiska przy ulicy Kolejowej w Ostrowcu. Zawodnicy nie mogli swobodnie oddychać, a niektórzy nawet dusili się. Zadymienie było tak duże, że sędzia musiał przerwać zawody także z powodu złej widoczności. Smaczku całej sprawie dodaje fakt, że to pracownicy pobliskiego składu węgla w sposób niedozwolony pozbywali się starych kabli oraz płyt wiórowych.
Boisko treningowe przy ulicy Kolejowej jest miejscem treningów i meczów ligowych młodych piłkarzy MKS KSZO Junior. W ubiegłą niedzielę po południu odbywał się mecz juniorów KSZO z rówieśnikami ze Starachowic. Młodzi piłkarze nie mieli tego dnia sprzyjającej aury, całe spotkanie odbywało się w strugach obfitego deszczu, dodatkowo wszyscy przebywający tego dnia na obiektach przy ulicy Kolejowej narażeni zostali na działanie gryzącego dymu, który zaczął się wydobywać z pobliskiego składu węgla. Na kilkanaście minut boisko zamieniło się w dymną zasłonę. Gęsty, biały dym wyglądał jak poranna mgła, a tylko duszący zapach świadczył, że za wysokim płotem oddzielającym boisko od składu wypalane są nieczystości. Na nic zdała się interwencja kierownika drużyny, a gdy niekorzystne zjawisko nie ustępowało, na miejsce wezwano straż miejską.
- Przybyły na miejsce patrol interwencyjny ujawnił, że pracownicy składu węgla spalali w piecu odpady, wśród których były meblowe płyty wiórowe oraz kable i przewody elektryczne- mówi zastępca komendanta straży miejskiej Marcin Gruszka - W związku z zanieczyszczeniem miejsca dostępnego dla publiczności i niezgodnego z przepisami pozbywania się odpadów, które termiczne przekształcane były w piecu, funkcjonariusze straży miejskiej musieli sięgnąć po bloczek mandatowy. Po dziesięciu minutach wiatr przewiał gryzący dym, poprawiła się widoczność i mecz został wznowiony.
(MAJ)
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.