przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Rekolekcje w drodze
05-08-2014, 18:38:28 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 619 czytań · Drukuj
Rekolekcje w drodzeW poniedziałek z Ostrowca wyruszyła XXXI Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. W tym roku wędrówka z intencją odbywa się pod hasłem: "Z Maryją do Jezusa" i ma charakter dziękczynienia za kanonizację Jana Pawła II.
Pielgrzymów tradycyjnie pożegnano podczas porannych nabożeństw odprawionych w kolegiacie św. Michała Archanioła i w Diecezjalnym Sanktuarium p.w. Najświętszej Maryi Panny Saletyńskiej na "Piaskach".
- Życzę Wam szczęśliwego dotarcia do Sanktuarium Maryjnego na Jasnej Górze. Polecając Czarnej Madonnie swoje sprawy, nie zapominajcie o naszej parafii, o potrzebach Kościoła i całego świata. Na drogę pokoju i pomyślności niech Was kieruje Wszechmogący i Miłosierny Pan, a Rafał Archanioł niech Wam towarzyszy w drodze, byście w spokoju, zdrowiu i z wielką radością powrócili do swoich domów. Niech będzie to błogosławiony czas Waszej wewnętrznej odnowy - żegnał pątników dziekan dekanatu Ostrowiec, ks. prałat Zbigniew Wiatrek.
Po błogosławieństwie dwie grupy: "Złota" i "Niebieska" w doskonałych humorach, śpiewając żywiołowo pielgrzymkowe piosenki wyruszyły w liczącą ponad 250 km wędrówkę. Dla większości z nich to już kolejna taka podróż i jak zwykle przyświeca jej określona intencja.
- Na pielgrzymkę idę po raz szósty, ale całą trasę dotychczas pokonałem trzy razy. Wierzę, że znowu uda mi się szczęśliwie dotrzeć do celu i podziękować za wszystko Matce Bożej, powierzając jej swoje sprawy i wypraszając błogosławieństwo dla całej mojej rodziny - mówi pan Stanisław z grupy "Niebieskiej", w której nie zabrakło prawdziwych weteranów, wyruszających pieszo w trasę z Ostrowca do Częstochowy już ponad dwudziesty raz, całych rodzin i młodzieży.
W pierwszym dniu wędrówki pielgrzymi dotarli do Kałkowa, w drugim na Św. Krzyż. Dziennie pokonują ok. 30 km. Na Jasną Górę dotrą we wtorek w godzinach porannych.
K. F.
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.