przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Wódz i pretorianie - Buntownicy odeszli
19-02-2011, 15:33:54 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 1215 czytań · Drukuj
Wódz i pretorianie - Buntownicy odeszliEuroposeł Jacek Włoswoicz i senator Grzegorz Banaś po tym jak otwarcie zaatakowali na konferencji prasowej posłankę Beatę Kempę, którą prezes Jarosław Kaczyński mianował na komisarza partii w regionie odeszli ze struktur Prawa i Sprawiedliwości.
Na konferencji prasowej, która odbył się w Ostrowcu Świętokrzyskim z udziałem świętokrzyskich posłów, potwierdzono, iż Beata Kempa została komisarzem partii w regionie oraz próbowano wyjaśnić przyczyny odejścia Banasia i Włosowicza.

- Państwo pewnie nie wiecie, ale te ostatnie dni są bardzo znaczące dla naszej formacji politycznej, istotne z tego powodu, że pani poseł Beata Kempa przybywa do ziemi świętokrzyskiej aby nasze struktury wzmocnić i tworzyć jeden zespół – powiedział poseł Rusiecki rozpoczynając konferencję.- Należy przypomnieć, iż senator Banaś i europoseł Włosowicz nie mogli pogodzić się z objęciem przywództwa w świętokrzyskim PiS przez Beatę Kempę.

Obaj buntownicy stwierdzili, że rozwiązanie zarządu PiS w świętokrzyskim i przysłanie komisarza jest złą decyzją prezesa Kaczyńskiego.
Świętokrzyscy działacze na konferencji zapewniali, iż posłanka Kempa ma poparcie struktur PiS w Świętokrzyskim i że odejście senatora Banasia i europosła Włosowicza to jednostkowe przypadki działań dla własnej kariery politycznej.

- Z nową siłą, z nowym liderem przystępujemy do realizacji naszych działań programowych. Te dwa odejścia nie wstrząsają strukturami PiS, uważamy, że są to osobiste decyzje pana senatora i pana eurodeputowanego, którzy od pewnego czasu zaczęli myśleć w kategoriach swojej własnej kariery politycznej – powiedział poseł Rusiecki.

Widać było wyraźnie, że świętokrzyscy posłowie ze swoją nową liderką przystępują do ofensywy politycznej.
- Cieszę się, że moja osoba została zaakceptowana w 100 % i myślę, że jesteśmy już krok do przodu. Chciałabym aby lokalne struktury poznały mnie osobiście – powiedziała Kempa – Otwiera się nowy rozdział w Świętokrzyskiem, dobry rozdział i jestem pewna, że ta sytuacja wzmocni partię z punktu widzenia organizacyjnego do wyborów parlamentarnych – dodała.

Oprócz posłanki Kempy i posła Rusieckiego na ostrowieckiej konferencji obecna była Maria Zuba, Krzysztof Lipiec, Lech Janiszewski oraz Marek Kwitek, który na zakończenie konferencji dosadnie wyraził co myśli o byłych posłach PiS.
- Nasi koledzy przekroczyli pewne granice przyzwoitości, ja uważam i jest to zdanie nie tylko moje, że dla mnie powrotu tych panów do struktur nie ma. To była ściśle zaplanowana akcja. Wśród struktur panuje oburzenie, że nasi koledzy w taki sposób postąpili.

Ostatnie wydarzenia potwierdziły rozłam w świętokrzyskim PiS. Na razie w ofensywie są posłowie północy (Rusiecki, Lipiec, Zuba, Kwitek). Teraz panowie muszą się porozumieć co do kształtu listy wyborczej. „Jedynka” na pewno przypadnie Kempie. Pewne jest też, że Kempa nie zdobędzie tyle głosów co śp. Przemysław Gosiewski, a co za tym idzie liczba posłów PiS ze świętokrzyskiego nie będzie tak duża jak obecnie. Być może dla części z obecnych parlamentarzystów miejsc na Wiejskiej zabraknie.

RS
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.