przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
"Perły" na językach
15-07-2014, 19:08:09 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 805 czytań · Drukuj
"Perły" na językachW dniach 3-5 lipca w Toruniu odbył się II Międzynarodowy Festiwal Piosenki "Na językach". Świetnie zaprezentowały się tam ,,Perły Ryszarda Góry". Paulina Kaczor wyśpiewała pierwsze miejsce, a Weronika Zieleń - wyróżnienie.
W festiwalu, adresowanym do solistów w wieku od 16 do 26 lat i zespołów wokalnych, udział wzięło ponad pięćdziesiąt podmiotów wykonawczych z całej Polski i zagranicy, m.in. z: Ukrainy, Litwy, Słowacji i Armenii. Zgodnie z regulaminem każdy wykonawca śpiewał dwa dowolne utwory w swoim języku ojczystym.
Paulina Kaczor zachwyciła jurorów przepięknym wykonaniem ,,Magicznych ogni" Grażyny Łobaszewskiej oraz ,,Nocnym graniem" Majki Jeżowskiej.
- Byłam trochę zaskoczona, gdy usłyszałam swoje nazwisko i dopiero na scenie dotarło do mnie, że naprawdę zdobyłam pierwsze miejsce. Wszyscy śpiewali świetnie, a ja byłam jedną z najmłodszych uczestniczek - przyznaje utalentowana solistka, dodając, że otrzymała już zaproszenie do udziału w przyszłorocznej edycji imprezy. - To był jeden z tych festiwali, na które chce się wracać ze względu na świetną organizację i atmosferę.
Tego samego zdania jest Weronika Zieleń, która wspaniale zaśpiewała ,,Walc Embarras'' Ireny Santor i "Walc Szczęścia" Łucji Prus, co przyniosło jej wyróżnienie.
W Toruniu zaprezentowały się też uczennice LO nr I im. St. Staszica Patrycja Śmigała i Ines Rożek. Obydwie zostały finalistkami konkursu.
Jak podkreśla opiekun muzyczny solistek - Ryszard Góra - organizator festiwalu - Młodzieżowy Dom Kultury w Toruniu - zagwarantował uczestnikom bardzo dobre warunki podczas dwudniowego pobytu. Oprócz występów na scenie był czas na zwiedzanie pięknego miasta, seans multimedialny w ruinach zamku, grillowanie i bankiet pożegnalny. Dzięki temu wszyscy mogli się poznać, zaprzyjaźnić i wspólnie stworzyć niezwykłą atmosferę festiwalu.
K.F.
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.