przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Blues i rock w amfiteatrze
14-07-2014, 18:26:07 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 647 czytań · Drukuj
Blues i rock w amfiteatrzeW miniony weekend w amfiteatrze w Parku Miejskim już po raz ósmy zapłonął "Wielki Ogień". Tegoroczny Festiwal im. Miry Kubasińskiej zdominowały koncerty powracającej w wielkim stylu na muzyczną scenę grupy Illusion i jednego z najoryginalniejszych artystów bluesowo-rockowych Roba Tognoniego. Dużo emocji dostarczyły również kapele startujące w Konkursie Młodych Wykonawców.
"Wielki Ogień" to jedno z tych wydarzeń, na które warto czekać cały rok. Z edycji na edycję płonie coraz mocniej, o czym świadczy liczba formacji startujących w Konkursie Młodych Wykonawców i ich poziom artystyczny, a także obecność na festiwalu ikon polskiego i zagranicznego bluesa i rocka.
Tym razem niekwestionowaną gwiazdą był zespół Illusion, który po kilkunastu latach nieobecności, powrócił na muzyczną scenę w oryginalnym składzie, z nowymi pomysłami, płytą "Opowieści" i wytrawnym brzmieniem. Tomasz "Lipa" Lipnicki (gitara i wokal), Paweł Herbasch (perkusja), Jerzy "Jerry" Rutkowski (gitara) oraz Jarek Śmigiel (bas) pojawili się w ostrowieckim amfiteatrze w sobotę, tuż po występie ubiegłorocznych laureatów festiwalu - białostockiej formacji Polska B i od pierwszych dźwięków rozkręcili liczną publikę, której nie zniechęciła kapryśna pogoda. Fani dawnego Illusion na pewno nie poczuli się rozczarowani - nie zabrakło charakterystycznego ciężkiego grania, agresywnego wokalu "Lipy" i sztandarowych kawałków z pierwszych krążków, młodsze pokolenia natomiast przekonało się, czym jest prawdziwy rock. Czym jest prawdziwy blues pokazał z kolei pochodzący z Australii wirtuoz gitary Rob Tognoni. Jeden z najbardziej oryginalnych artystów gatunku, w towarzystwie cenionych polskich muzyków: Łukasza Gorczycy i Tomka Dominika dał imponujące, instrumentalne show równie entuzjastycznie przyjęte przez zgromadzonych w amfiteatrze.
"Wielki Ogień" to jednak przede wszystkim poszukiwania nowych talentów.
Tym razem do muzycznej rywalizacji o miano laureata festiwalu zgłosiło się ponad 40 zespołów, a do części konkursowej dopuszczono 15 kapel nie tylko z Polski, ale i z Białorusi i Ukrainy. Przesłuchania po raz pierwszy trwały dwa dni, a o wynikach obrad jury w składzie: Łukasz Gorczyca - basista, kompozytor, manager; Krzysztof Nieporęcki - dziennikarz, recenzent i Andrzej Chochół - gitarzysta jazzowy, kompozytor, aranżer oraz o wyborze publiczności, typującej swojego faworyta poinformujemy w najbliższym wydaniu "Wiadomości".
K.F.
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.