przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Kupcy chcą kupić, spółdzielnia nie chce sprzedać
20-06-2011, 22:03:41 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 1114 czytań · Drukuj
Kupcy chcą kupić, spółdzielnia nie chce sprzedaćKupcy z pawilonów handlowych na os. Stawki, os. Rosochy i os. Patronackie od dłuższego czasy próbują kupić działki, na których stoją ich sklepy. Stosowne pismo skierowali do SM „Krzemionki” w grudniu ubiegłego roku. Z jego treścią zapoznano uczestników walnego zgromadzenia członków spółdzielni.

- W imieniu sprzedawców z pawilonów os. Stawki, os. Rosochy i os. Patronackie zwracamy się z prośbą o odsprzedanie gruntu, na którym stoją nasze pawilony. Według nas jesteśmy pokrzywdzeni. Płacimy przez tyle lat dzierżawę, a ciągle odmawia się nam ich odkupienia– czytamy w piśmie.

Pismo wpłynęło do spółdzielni już w 2010 roku. Zostało podpisane przez 750 osób. Kupcy domagali się w nim również poruszenia tej sprawy na zebraniu walnym członków i wniesienia uchwały, która umożliwiłaby im kupno działek.

- Był taki czas, że na osiedlach spółdzielczych brakowało placówek handlowych, wówczas z gruntów spółdzielni wydzielono działki, które zostały zgłoszone do przetargów. W przetargu ogłoszono, że będzie trwał 5 lat. Nigdy nie było powiedziane, że działki pod pawilonami zostaną sprzedane– wyjaśniał prezes SM „Krzemionki” Waldemar Zysk.- Dochód z ich dzierżawy w dużej mierze stanowi nadwyżkę bilansową spółdzielni i pomniejsza koszty utrzymania lokali, dzięki temu opłata dla członków spółdzielni za eksploatację jest niższa. Osoby, które podpisały listę, na własne życzenie zafundowały sobie podwyżkę. Nikt z mieszkańców nie przyszedł się zapytać, jak sytuacja wygląda z punktu widzenia ekonomicznego. Spółdzielnia nie działa tu na szkodę, tylko w interesie swoich członków– dodał W. Zysk.

Zarząd spółdzielni stwierdził, że podanie nie spełniało też wymogów formalnych, a najemcy nie są uprawnieni do zgłaszania wniosków na walne zgromadzenie. Osoby podpisane pod wnioskiem w dużej części nie są członkami spółdzielni.

- Trzydzieści lat temu działki te nie były nawet uzbrojone. Wszystko robiliśmy sami. Przez te lata niejeden raz do kasy spółdzielni wpłynęła równowartość za te tereny. Jeśli udałoby się nam odkupić te działki, wówczas mielibyśmy możliwość założenia ksiąg wieczystych. My bylibyśmy zabezpieczeni na przyszłość, a spółdzielni płacilibyśmy już nie za dzierżawę, ale za administrowanie tym terenem czy używanie parkingu – mówią kupcy.

kt
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.