przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Pod patronatem "Wiadomości"
13-06-2011, 22:17:16 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 1121 czytań · Drukuj
Pod patronatem "Wiadomości""Zdrowy świat-zdrowy człowiek" - pod takim hasłem upłynął piątkowy Piknik Edukacyjno-Ekologiczny w Przedszkolu Publicznym nr 7. Choć pogoda nie dopisała, to i tak wszyscy doskonale się bawili.

- Dzisiejszy piknik ma charakter ekologiczno-profilaktyczny. Mamy stoiska dotyczące działań nie tylko ekologicznych, jak nadleśnictwo czy firma "Remondis", oraz typowo profilaktyczne: ratowników medycznych uczących pierwszej pomocy, rehabilitantów, sprawdzających prawidłową postawę dzieci, studentów pielęgniarstwa i położnictwa - mówi Anna Kuligowska, dyrektor PP nr 7.

W pikniku wzięło udział wielu zaproszonych gości. Wśród nich pojawili się także wiceprezydent Ostrowca Paweł Górniak oraz prezes Fundacji Nasza Ziemia - Mira Stanisławska-Meysztowicz.

- Pierwszy raz jestem tu w przedszkolu na pikniku, jednak w Ostrowcu byłam już kilka razy. Z przyjemnością wracam do waszego miasta, bo mam tu już przyjaciół. Młodzież z Ostrowca także odwiedza nas w Warszawie na Polach Mokotowskich z okazji Dnia Ziemi. To są zawsze miłe spotkania - mówi Mira Stanisławska-Meysztowicz, prezes Fundacji Nasza Ziemia. - Uważam, że ważne są pikniki w tych małych miejscowościach, miastach i miasteczkach, gdyż angażuje się w nie mieszkańców, a przez zabawę wszyscy się uczymy.

Podczas piątkowego pikniku można było spróbować swoich sił w wielu konkursach na licznych stoiskach. Również przy naszym stoisku można było wygrać atrakcyjne nagrody. Dzieci kolorowały, rozwiązywały krzyżówki, rebusy, ekologiczne łamigłówki oraz rysowały śmieciowe potwory.
Tradycyjnie też przeprowadzono zbiórkę surowców wtórnych oraz elektrośmieci.

kt
Fuksja

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.