przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
OSM z nową radą
23-06-2014, 19:01:50 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 865 czytań · Drukuj
OSM z nową radąNie było zaskoczenia na walnym zebraniu Ostrowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Zarząd otrzymał absolutorium, wszystkie uchwały zostały przegłosowane. Jedynie wniesione przez grupę mieszkańców propozycje zmian nie znalazły akceptacji obecnych na trzech częściach walnego.
Mieszkańcy chcą decydować o spółdzielni
Mieszkańcy osiedla płacą za wodę według wskazań urządzeń pomiarowych zainstalowanych w mieszkaniach. Spółdzielnia z kolei ze spółką MWiK rozlicza się według odczytów z wodomierza głównego. Różnica doliczana jest do czynszów.
- Taki haracz płacimy od 2007 roku. Płacimy za wodę w eksploatacji, a czynsz nawet o złotówkę nie został pomniejszony. Co nas obchodzi, że spółdzielni nie bilansuje się woda? To jest opłata za tych, którzy nie chcą rozliczać się sumiennie, którzy nie płacą. Panie prezesie, woda się zbilansuje, jeżeli pan spowoduje, że ci ludzie, którzy nie płacą, zapłacą. Tak być nie może. Nie można płacić za kogoś- mówił mieszkaniec osiedla Słoneczne.
Prezes Zaręba przyznał, że wskazania liczników głównych nigdy się nie zgadzają z tymi w mieszkaniach. Dodał jednocześnie, że według propozycji grupy mieszkańców może być tak, że ktoś ma duże mieszkanie, mieszka sam i będzie płacił więcej niż ten, który ma mniejszy metraż i jest kilka osób.
W głosowaniu wniosek upadł, podobnie jak te, by reaktywować spółdzielcze rady osiedlowe.
Zarząd oceniony dobrze
Prezes Marek Zaręba, oceniając finanse spółdzielni za 2013 rok, dużo uwagi poświęcił dłużnikom.
- W ubiegłym roku zadłużenie z tytułu użytkowania lokali mieszkalnych, użytkowych i gruntów wyniosło przeszło 4 mln 232 tys. zł, przy czym zadłużenia z tytułu lokali mieszkalnych zamknęły się w kwocie 4 mln 106 tys. 319 zł– informował M. Zaręba.
Na koniec roku zaległości w opłatach za mieszkanie posiadało 3537 osoby. Przeważająca większość zalegała za okres krótszy niż miesiąc, natomiast zaległości większe niż 3 miesiące posiadało 590 osób. Zadłużenia z tytułu opłat za lokale użytkowe i grunty stanowiły kwotę 110 tys. 724 zł. Prezes dodał, że prowadzono intensywne działania zmierzające do zapewnienia lokali socjalnych na potrzeby eksmisji z zasobów OSM.
- W drugiej połowie 2013 r. przydzielono trzy lokale socjalne. Nasze potrzeby w tym zakresie są jednak znaczenie większe. Na 31 grudnia 2013r. posiadaliśmy 74 wyroki eksmisyjne, a łączne zadłużenie osób objętych tymi wyrokami to ponad 1 mln 74 tys. zł. Kolejnych 8 spraw o eksmisję znajdowało się na etapie postępowania sądowego.
Praca zarządu Ostrowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej został dobrze oceniona. Na wszystkich częściach walnego dostali absolutorium, na uwagę zasługuje jednak fakt, że była bardzo mała frekwencja podczas głosowań. Na pierwszej części w chwili otwarcia obrad było ponad 140 osób, gdy po kilku godzinach doszło do głosowania nad absolutorium, w sali zostało dwadzieścia parę osób.
Nowa rada wybrana
Ważnym elementem zebrań w OSM był wybór nowej Rady Nadzorczej. Weszli do niej: Zbigniew Chmielewski, Grażyna Chudzińska, Aneta Dasios, Wanda Dziadowicz, Renata Karolik, Bożena Kieszek, Janusz Kluba, Małgorzata Loranty - Syta, Agnieszka Rogalińska, Włodzimierz Rutkowski i Marta Woźnicka - Kurdak.
Tylko cztery osoby spośród 11 członków poprzedniej rady dostało mandat zaufania na następną kadencję.
K. Fałdrowicz, G. Soboń
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.