przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Nowy blok operacyjny w Ostrowcu
06-06-2011, 16:55:21 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 2164 czytań · Drukuj
Nowy blok operacyjny w OstrowcuTo, co było tylko w sferze marzeń przez blisko 20 lat, dziś stało się faktem - tak podsumowała dyrektor ostrowieckiej lecznicy Grażyna Słowik zakończenie modernizacji Bloku Operacyjnego podczas oficjalnego oddania go do użytku.

Od czwartku pacjenci szpitala powiatowego w Ostrowcu Św. będą leczeni na nowym Bloku Operacyjnym. Modernizacja „serca szpitala” rozpoczęła się w ubiegłym roku, a w uroczystym jej zakończeniu uczestniczyli między innymi Jakub Szulc- wiceminister zdrowia, parlamentarzyści z województwa świętokrzyskiego, marszałek województwa Adam Jarubas, władze powiatu reprezentował starosta Zdzisław Kałamaga, a włodarzy Ostrowca- wiceprezydent Paweł Górniak.

- Po objęciu funkcji dyrektora w 2007 roku i analizie stanu technicznego miałam świadomość, że musimy podjąć szybkie działania. Wspólnie z dyrektorem do spraw lecznictwa i ordynatorami określiliśmy priorytety w zakresie modernizacji szpitala. Blok Operacyjny był na pierwszym miejscu. Dzięki przychylności marszałka województwa Adama Jarubasa, jak również rady powiatu poprzedniej i obecnej kadencji, poprzedniego starosty Waldemara Marka Palucha, jak i obecnego- Zdzisława Kałamagi - możemy poszczycić się zmodernizowanym blokiem z pełnym wyposażeniem- powiedziała Grażyna Słowik, dyrektor ostrowieckiej lecznicy.

Dyrektor szpitala przypomniała, że kompleksowa przebudowa bloku była wielkim wysiłkiem, bowiem oprócz codziennych obowiązków prowadzenie inwestycji stanowiło duże utrudnienia w funkcjonowaniu szpitala.

- Na moment nie zwątpiłam, że z takim zespołem, przy zaangażowaniu tylu osób, możemy to przedsięwzięcie zrealizować- dodała G. Słowik.
Blok ma cztery nowoczesne sale operacyjne z pełnym zapleczem magazynowo-socjalnym. Sale posiadają klimatyzację z funkcją podgrzewania i chłodzenia powietrza, z kontrolą poziomu wilgotności. W każdej z nich znajdują się nowoczesne kolumny sufitowe kardiologiczne i anestezjologiczne, do dyspozycji lekarzy są nowoczesny sprzęt i aparatura. Pacjenci będą operowani na sali ogólnochirurgicznej, gdzie jest możliwość wykonywania, poza wszystkimi zabiegami chirurgicznymi, laparoskopii. Dostępna jest sala zabiegów ogólnoginekologicznych i urologicznych. Sala trzecia służy do endoskopii urologicznej, na jej wyposażeniu jest na przykład laser diodowy. Kolejna sala to ortopedyczna, z możliwością wykonywania endoplastyki. W dwóch zainstalowane są aparaty rentgenowskie z ramieniem C, ponadto na bloku jest sala wybudzeń z czterema stanowiskami pooperacyjnymi, aparatami monitorującymi, pod całodobowym nadzorem pielęgniarskim.

Inwestycja została zrealizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Projekt nazywał się „Podniesienie jakości i bezpieczeństwa zabiegów operacyjnych poprzez modernizację i zakup aparatury medycznej na blok operacyjny i oddział ginekologiczny w Ostrowcu Św.”, kosztował 11,5 mln złotych, z czego na sprzęt i wyposażenie przeznaczono 5,5 mln złotych.

- Możemy bezpiecznie leczyć pacjentów i wykonywać zabiegi. Mam nadzieję, że lekarze wykorzystają te piękne sale operacyjne jak najlepiej. Proszę, żeby zabiegów było zdecydowanie więcej, byśmy byli szpitalem, który poszerza swoją ofertę- zwrócił się do personelu Bloku Operacyjnego starosta Zdzisław Kałamaga.

- Widać, że władze powiatu chcą dalej wspierać ten szpital. Jest to priorytet. Cieszę się, bowiem w województwie świętokrzyskim chcemy i dalej będziemy inwestować w ochronę zdrowia. Około 7 procent środków unijnych samorząd przeznaczył na poprawę bazy lokalowej i dosprzętowienie placówek służby zdrowia- zaznaczył marszałek Adam Jarubas.

Pochwał dyrekcji i władzom powiatu nie szczędził również wiceminister zdrowia.
- Bardzo cieszy, że w Ostrowcu widać współpracę między jednostkami samorządu terytorialnego a województwem. Dzięki temu, że poprawia się baza, będziecie w stanie zaspokajać potrzeby zdrowotne pacjentów- stwierdził Jakub Szulc.

G. Misiewicz
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.