przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Popisowe zmagania akordeonistów
28-05-2014, 15:06:58 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 1004 czytań · Drukuj
Popisowe zmagania akordeonistówBlisko trzydzieści podmiotów wykonawczych - solistów i zespołów kameralnych z całego województwa - wzięło udział w I Ostrowieckim Konkursie Akordeonowym Szkół Muzycznych I stopnia.
Decyzją komisji konkursowej w kategorii "A" pierwsze miejsce ex aequo zajęli Kamil Łukaszewski z PSM w Ostrowcu i Szymon Włodarczyk z PSM w Końskich. Drugie miejsce wywalczył Filip Wieczorek z SM w Pińczowie, a trzecie należało do Tomasza Karczewskiego z ZPSM I i II st. w Kielcach i Andrzeja Wodeckiego z PSM w Końskich. Wyróżnienia natomiast przyznano: Bartłomiejowi Jaskulskiemu (Kielce), Kamili Kowalikowi - PSM w Skarżysku-Kamiennej, Mateuszowi Sowie (Pińczów) i Kacprowi Zajęckiemu (Końskie). W kategorii "B" bezapelacyjną zwyciężczynią okazała się Nina Olendzka z ZPSM I i II st. w Kielcach. Drugie miejsce zdobył jej szkolny kolega - Kamil Zapała, a trzecie - Michał Wolny z SM w Pińczowie. W kategorii "C" pierwsze miejsce należało do Aleksandra Grzyba (Kielce), drugie zajął Szymon Sęk z SSM w Jędrzejowie, a wyróżnieniami uhonorowano Dominika Kukulskiego (Kielce) i Konrada Słowika (Końskie). Z kolei w kategorii zespołów kameralnych zdaniem jury najlepiej wypadli reprezentanci ZPSM w Kielcach - kwartet w składzie: Julia Brożyna, Wojciech Janocha, Adrian Bąk i Kamil Zapała oraz duet Adrianna Sałata i Martyna Stelmaszyk. Drugie miejsce przyznano uczniom PSM w Skarżysku-Kamiennej, a trzecie - duetowi Szymon Włodarczyk i Kacper Zajęcki z PSM w Końskich oraz kwintetowi z Ostrowca w składzie: Kamil Łukaszewski, Weronika Bąbel, Patrycja Rogowska, Julia Pająk i Mateusz Sitarski. Wyróżnienia zdobyły duety Michał Wolny i Daniel Pyrz (Pińczów) oraz Katarzyna Romankiewicz i Andrzej Romankiewicz (Ostrowiec).
Nagrodzeni i wyróżnieni odebrali dyplomy, puchary i nagrody rzeczowe z rąk patrona honorowego imprezy - starosty ostrowieckiego Zdzisława Kałamagi, a laureaci pierwszych miejsc zaprezentowali się w koncercie galowym. Po ich występie publiczność wysłuchała duetu w składzie Elwira Śliwkiewicz-Cisak i Jerzy Mądralski oraz Orkiestry Akordeonowej ZPSM I i II st. w Kielcach pod kierunkiem Zbigniewa Swata.
K.F.
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.