przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Niszczył znaki drogowe
22-05-2014, 10:35:57 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 591 czytań · Drukuj
Ostrowiec ŚwiętokrzyskiW wtorek kilka minut po północy uwagę operatora miejskiego monitoringu zwrócił młody mężczyzna, który postanowił dać upust swojej chuligańskiej fantazji i na ulicy Okólnej w Ostrowcu Św. zaczął przekręcać znaki drogowe. Dzięki szybkiej reakcji patrolu interwencyjnego straży miejskiej został zatrzymany i natychmiast ukarany wysokim mandatem. Musiał też przywrócić znaki do poprzedniego stanu.
- Chuligańskie odwracanie znaków drogowych to niestety częste zjawisko, z którym mamy do czynienia w naszym mieście- mówi zastępca komendanta straży miejskiej Marcin Gruszka. - Działanie takie może doprowadzić do zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego, dlatego zwalczanie tego procederu jest jednym z priorytetowych zadań realizowanych przez wszystkich funkcjonariuszy straży miejskiej w Ostrowcu. Codzienne patrole oprócz tak zwanego prewencyjnego objazdu miasta dokonują lustracji i przeglądu dróg, w trakcie którego systematycznie sprawdzany jest stan techniczny dróg i urządzeń drogowych w tym znaków i sygnalizacji świetlnej. Każda stwierdzona usterka, zniszczenie będące następstwem zdarzenia drogowego lub wybryku chuligańskiego jest natychmiast zgłaszane do odpowiedniego zarządcy drogi, tak aby jak najszybciej odtworzyć zniszczoną infrastrukturę i przywrócić bezpieczeństwo na drodze.
Za bezmyślne chuligańskie odwracanie znaków drogowych, które może prowadzić do wielu groźnych w skutkach zdarzeń, kodeks karny przewiduje wysokie sankcje z karą do 5 lat pozbawienia wolności włącznie.
(MAJ)

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.