przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Uroczyste otwarcie hali
12-05-2011, 13:17:58 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 2023 czytań · Drukuj
Uroczyste otwarcie hali6 maja 2011 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim, odbyło się oficjalne, uroczyste otwarcie nowej hali widowiskowo-sportowej przy ul. Świętokrzyskiej.

Samo otwarcie hali było niewątpliwie sprawdzianem organizacyjnym, gdyż po oficjalnym otwarciu rozegrano mecz między Polską a Brazylią do lat 20, który bezwątpienia uświetnił uroczystość. W samym otwarciu nowej hali sportowej uczestniczyli, między innymi, prezydent miasta Ostrowca, parlamentarzysta regionu świętokrzyskiego oraz prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Kraśnicki.

W hali mogą odbywać się mecze piłki ręcznej, siatkówki czy koszykówki. Na pojedynkach bokserskich, przy rozsuniętych trybunach na krzesełkach zasiądzie 4 tysiące kibiców. Na meczach siatkówki 3 tysiące, a szczypiorniaka ponad 2,5 tysiąca. Obiekt wybudowano w niespełna 2 lata kosztem 57 mln złotych, z czego 20 mln to dotacja z ministerstwa sportu.

W czasie uroczystego otwarcia hali prezydent Jarosław Wilczyński wręczył pamiątkową statuetkę posłowi Zbigniewowi Paceltowi, który był jednym z pomysłodawców i osobą wspierającą inwestycję.

- W 2005 roku narodziła się idea hali sportowo-widowiskowej. W 2006 roku został podpisana umowa projektowa, natomiast w 2011 roku 6 maja nastąpiło uroczyste otwarcie nowej hali. Dzisiaj wszystkim życzliwym, którzy byli zaangażowani w projekt serdecznie dziękuję. Szczególnie serdeczne podziękowania chciałem złożyć Zbigniewowi Paceltowi posłowi na Sejm RP, który był wielkim zwolennikiem projektu – powiedział prezydent Wilczyński.

Następnie głos zabrał prezes PKOL:
- Rzadko się zdarza, że mogę być w mieście, które tak dużo zrobiło dla polskiego sportu. Chciałbym w imieniu władz PKOL serdecznie podziękować tym, którzy się do tego przyczynili, że dzisiaj możemy tu być i możemy się wspólnie cieszyć. Mam nadzieję, że właśnie w Ostrowcu Św. będziemy gościć olimpijczyków. Jeszcze raz dziękuje władzom miasta za ich wkład w budowę hali – powiedział Andrzej Kraśnicki, prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

- Życzę wszystkim tym, którzy będą aktorami na arenie na której się znajdujemy dużo sukcesów, kibicom dużo wrażeń, wszystkiego najlepszego wszystkim, którzy przyczynili się do powstania hali- dodał wyraźnie wzruszony poseł na Sejm RP Zbigniew Pacelt. Po części oficjalnej licznie zgromadzona publiczność mogła podziwiać siatkarskie zmagania na najwyższym poziomie.

RS
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.