przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Zabójstwo na Rosochach. Syn i córka w areszcie na trzy miesiące
11-05-2014, 08:20:34 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 1311 czytań · Drukuj
Zabójstwo na Rosochach. Syn i córka w areszcie na trzy miesiąceZarzuty znęcania się nad matką i jej pobicia ze skutkiem śmiertelnym usłyszał 39-letni mieszkaniec osiedla Rosochy. Jego siostra podejrzana jest o nieudzielenie pomocy 73-letnej kobiecie i znęcanie się nad nią w porozumieniu z bratem. Rodzeństwo zostało aresztowane na trzy miesiące.
Dramat w jednym z bloków na osiedlu Rosochy rozegrał się w nocy z 8 na 9 maja. Do starszej kobiety zostało wezwane pogotowie ratunkowe. Medycy stwierdzili na ciele martwej kobiety liczne rany, zasinione oczy. Obrażenia mogły uzasadniać stosowanie wobec niej przemocy. Obsada pogotowia zawiadomiła policję.
- Zatrzymane zostały dwie osoby. Córka i syn zmarłej, z którymi mieszkała 73-latka- mówił w piątek Mirosław Cebula, zastępca prokuratora rejonowego w Ostrowcu. - O przyczynach zgonu będzie można mówić po przeprowadzeniu sekcji zwłok.
Organy ścigania podejrzewały jednak, że nie była to śmierć naturalna. Przypuszczenia potwierdziły wyniki sekcji.
- Sekcja zwłok wykazała, że przyczyną śmierci kobiety był uraz czaszkowo-mózgowy, oprócz tego stwierdzono również złamania żuchwy i żeber- dodaje prokurator Cebula.
Trzyosobowa rodzina miała opinię spokojnej, bardzo religijnej. W każdym pomieszczeniu były ołtarzyki i krucyfiksy.
Syn zmarłej nigdzie nie pracował, jak mówią sąsiedzi, często chodził do kościoła. Nie stronił też od alkoholu. Córka zmarłej kobiety pracowała w jednej z ostrowieckich szwalni. 73-latka od jakiegoś czasu z powodu choroby nie wstawała z łóżka
- Po śmierci męża ofiary rodzina uznała, że dom jest nawiedzony. Córka rozmawiała nawet na ten temat z księdzem, który zajmuje się egzorcyzmami, ale ostatecznie nie doszło do wizyty duchownego w ich domu- uzupełnia zastępca prokuratora rejonowego.
Rodzeństwo uznało, że należy odprawić egzorcyzmy. Podjął się tego syn. Wzorując się na telewizji, postanowił podobne praktyki zastosować wobec swojej matki. Przystawiał krzyż do twarzy chorej kobiety i kazał jej powtarzać, że wyrzeka się szatana. Kazał też jej pić święconą wodę. Gdy nie chciała, bił ją.
Rodzeństwo znęcało się nad 73-latką od 1 maja. W feralny dzień syn również postanowił „wygonić diabła” z chorej. Jak podaje prokuratura, koło południa dotkliwie pobił matkę. Gdy córka wróciła z pracy, mimo że matka była w krytycznym stanie, nie zadzwoniła po pogotowie. Dopiero w nocy syn wezwał medyków, gdy kobieta już zmarła. Mężczyzna z chwili zatrzymania był pod wpływem alkoholu.
W sobotę wobec rodzeństwa sąd podjął decyzję o zastosowaniu trzymiesięcznego aresztu.
Mężczyźnie prokuratura postawiła już zarzuty znęcania się nad matką i jej pobicia ze skutkiem śmiertelnym. Rok młodsza córka ofiary jest podejrzana o nieudzielenie matce pomocy i znęcanie się nad nią w porozumieniu z bratem.
G. Soboń
Foto: Fuksja
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.