przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
To nie fałszywki, to nowe banknoty
22-04-2014, 11:36:20 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 1091 czytań · Drukuj
To nie fałszywki, to nowe banknotyNiecodzienną i dość przykrą przygodę przeżył kierowca taksówki Mariusz Szumlak, który przez pracownicę jednej ze stacji benzynowej w Ostrowcu został posądzony o rozprowadzanie fałszywych banknotów. Sprawa okazała się na tyle poważna, że interweniowali nawet funkcjonariusze policji z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą. Kierowca za stracony czas będzie domagał się odszkodowania.
- To było tuż po godzinie 23 w sobotę, kiedy to podjechałem na stację paliw i zatankowałem benzynę – mówi Mariusz Szumlak.- Gdy bak już był pełny, podszedłem do lady na stacji benzynowej, żeby uregulować należność za zatankowane paliwo. Przede mną stał mężczyzna, który także płacił. Gdy on wyszedł, pani, która przyjmowała od niego pieniądze, postanowiła jeszcze raz przeliczyć banknoty. W pewnym momencie, nie wiem czy to sama do siebie, czy też do mnie powiedziała, że jedna z dziesięciozłotówek jest fałszywa i odłożyła banknot na bok. Pobiegła za tym panem, ale on już odjechał. Gdy ja wyjąłem gotówkę, żeby zapłacić rachunek, to ta pani bardzo uważnie przyglądała się banknotom. W pewnym momencie stwierdziła, że banknoty o nominale 10 i 50 złotych, które otrzymała ode mnie, są także fałszywe, bo nie mają odpowiednich zabezpieczeń. Próbowałem tej pani wytłumaczyć, że są to nowe banknoty, które znajdują się w obrocie od kilku dni. To nic nie pomogło. Ta pani zamknęła drzwi i nie wypuściła mnie z budynku. Powiedziała, że mam zapłacić innymi banknotami za wlane do baku paliwo. Ja nie miałem przy sobie innych pieniędzy i poprosiłem, żeby zatelefonowała na policję. Tak też zrobiła. Funkcjonariusze przyjechali po pewnym czasie i dokładnie zbadali banknoty, które oczywiście były prawdziwe. Ta pani jednak z uporem maniaka nadal nie chciała przyjąć tych pieniędzy. Policjanci tłumaczyli jej, że są to nowe i legalne banknoty. I to też nic nie pomogło. W końcu kazali jej z zatelefonować do przełożonych, a mnie uwolnili z tej nietypowej pułapki, jakim był budynek stacji benzynowej. Wydaje mi się, że media na tyle dużo informowały o wprowadzeniu do obrotu nowych banknotów, że każdy powinien o tym wiedzieć, a przede wszystkim ludzie, którzy mają na co dzień do czynienia z przyjmowaniem gotówki. Ja przez to całe zamieszanie wynikłe nie z mojej winy straciłem sporo czasu, a przez to klientów. Będę domagał się odszkodowania od firmy, w której pracuje ta pani. Banknot dziesięciozłotowy, od którego zaczęła się moja przykra przygoda na stacji paliw, schowam sobie na pamiątkę.
Jak się okazało, w patrolu, który interweniował na stacji benzynowej, byli eksperci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą.
- Potwierdzam, że taka sytuacja miała miejsce na jednej ze stacji paliw – mówi rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Ostrowcu Ewa Libuda. – Jak się okazało, ta pani nie wiedziała o tym, że do obiegu wprowadzone zostały nowe banknoty. Nie przeszła też żadnego szkolenia w tym kierunku w swojej firmie. Nasi eksperci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarcza dokładnie sprawdzili te banknoty. Zarówno banknot 10-, jak i 50-złotowy były prawdziwe. Były to banknoty nowe z nowymi zabezpieczeniami.
Fakt, że osoby mające na co dzień do czynienia z przyjmowaniem gotówki powinny posiadać wiedzę o tym, że na rynek zostają wprowadzone nowe banknoty. A my przypominamy, że zarówno banknoty, które były dotychczas w użyciu oraz te nowe są aktualne i stanowią prawny środek płatniczy w naszym kraju.
(MAJ)
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.