przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Sportowy kompleks przy budowlance
28-04-2011, 18:22:19 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 1228 czytań · Drukuj
Sportowy kompleks przy budowlancePod koniec 2010 r. zakończyły się prace związane z budową nowego boiska wielofunkcyjnego oraz drogi pożarowej w kompleksie obiektów oświatowych Zespołu Szkół nr 2 oraz Bursy Szkolnej.

Powiat ostrowiecki realizuje jednocześnie dwa duże programy inwestycyjne - „Program budowy i przebudowy sal gimnastycznych” oraz „Program budowy boisk wielofunkcyjnych” przy powiatowych obiektach oświatowych. Boisko wielofunkcyjne przy Zespole Szkół nr 2 jest trzecim wybudowanym w ciągu ostatnich dwóch lat.
- Koszt budowy boiska oraz drogi pożarowej wyniósł 582 tysięcy złotych. Dzięki działaniom podjętym w ministerstwie sportu przez starostę Zdzisława Kałamagę udało się uzyskać refundację poniesionych kosztów do kwoty 200 tysięcy złotych- przypomina Robert Post, naczelnik Wydziału Rozwoju Powiatu w ostrowickim starostwie. - Po oddaniu w 2008 r. nowej sali gimnastycznej jest to drugi obiekt sportowy przekazany do dyspozycji młodzieży z tej szkoły.

Warto podkreślić, że po raz pierwszy w naszym powiecie na boisku wielofunkcyjnym została zastosowana modułowa nawierzchnia z polipropylenu. Obiekt jest przystosowane do gier zespołowych w piłkę ręczną, siatkówkę, koszykówkę oraz piłkę nożną, będzie ogólnodostępny dla uczniów, młodzieży oraz mieszkańców z osiedli Słonecznego i ościennych.

- Kompleks posiada ogrodzenie o wysokości 4m, piłkochwyty za bramkami o wysokości 5m oraz oświetlenie. Wybudowano drogę pożarową o nawierzchni asfaltowej, która zapewnia bezkolizyjny dojazd do wszystkich obiektów Zespołu Szkół nr 2 i Bursy Szkolnej; wykonano chodniki z kostki brukowej zapewniające dojście do boiska. Ze względu na wczesny atak zimy i zalegającą pokrywę śnieżną dopiero wiosną teren wokół boiska został uporządkowany i obsiany trawą- dodaje naczelnik Post.

W związku z tą inwestycją w porozumieniu z dyrekcją „Budowlanki” wykonano wiele prac uzupełniających i porządkujących teren, np. wycinkę topoli, zdemontowano stare ogrodzenie sąsiedniego boiska i zaadaptowano stare boisko asfaltowe na parking.

G. Misiewicz
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.