przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Ostrowczanki w paryskich przedszkolach
08-04-2014, 18:20:27 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 817 czytań · Drukuj
Ostrowczanki w paryskich przedszkolachW dniach 22-29 marca dyrektorki ostrowieckich Przedszkoli Publicznych nr 16 i 12, a jednocześnie członkinie zarządu OMEP - Katarzyna Dryjas oraz Marzena Wójcik - uczestniczyły w wizycie studyjnej w Paryżu, która odbyła się na zaproszenie komitetu francuskiego organizacji.
W wyjeździe wzięło udział w sumie 26 osób z całego kraju, a jego celem było poznanie francuskiego systemu edukacji, sposobów i metod pracy z dziećmi oraz wymiana doświadczeń. Polska grupa odwiedziła szkoły i przedszkola, uczestnicząc w lekcjach, co pozwoliło na bardzo dokładne poznanie sposobu pracy francuskich nauczycieli.
- Istotnym punktem programu stał się także pobyt w siedzibie UNESCO, podczas którego mogliśmy nie tylko zwiedzić sam budynek, ale także uczestniczyć w konferencji i spotkać się z przedstawicielami tej instytucji – podkreśla dyrektor PP nr 16 Katarzyna Dryjas, dodając, że krajową grupę OMEP podejmował polski ambasador przy UNESCO Dariusz Karnowski.
Światowa Organizacja Wychowania Przedszkolnego OMEP to pozarządowa organizacja o zasięgu międzynarodowym i dużych tradycjach, zrzeszająca nauczycieli, dyrektorów, konsultantów metodycznych, a także nauczycieli akademickich, którym bliskie są zagadnienia związane z małym dzieckiem i edukacją wczesnoszkolną. Oddział Świętokrzyski z siedzibą w Ostrowcu, choć funkcjonuje od 2009 roku, działa bardzo aktywnie, realizując różnorodne projekty na gruncie krajowym oraz międzynarodowym. Jednym z ważniejszych działań jest koordynowanie na terenie Polski światowego projektu wczesnej edukacji dla zrównoważonego rozwoju. Członkowie oddziału biorą także aktywny udział w integracji i współpracy z komitetami narodowymi innych krajów.
K.F.
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.