przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Dzieci zawładnęły "Etiudą"
27-04-2011, 18:32:25 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 1236 czytań · Drukuj
Dzieci zawładnęły "Etiudą"W czwartek w kinie "Etiuda"odbyły się kolejne prezentacje artystyczne dzieci. Na scenie pojawiły się przedszkolaki ze wszystkich ostrowieckich placówek, prezentując swoje wokalne i taneczne talenty.

Zasadniczym celem imprezy, organizowanej cyklicznie przez dyrekcje lokalnych przedszkoli, jest rozwijanie zainteresowań i zdolności maluchów, rozbudzanie ich wyobraźni oraz integracja środowisk przedszkolnych.

- Występ na scenie poprzedzają długie przygotowania, wielogodzinne próby. Wszystko po to, by efekt końcowy był jak najbardziej widowiskowy i dostarczył wszystkim wielu emocji, a dzieciom jak najwięcej zabawy - mówi Anna Kuligowska, dyrektor PP nr 7.

I tak też było w czwartek w kinie "Etiuda", gdzie swoje talenty zaprezentowały maluchy ze wszystkich ostrowieckich przedszkoli. Na dobry początek dzieci z PP nr 5 wykonały taniec z szarfami do hitu Michaela Jacksona. Po nich wystąpiły przedszkolaki z "siódemki", które zaśpiewały "Piosenkę ekologiczną" i utwór "Śpiewaj" oraz zatańczyły do kawałka "One way ticket" Bony M. O dużym, różowym słońcu śpiewał przedstawiciel PP nr 11, a jego koleżanki zaprezentowały się w efektownym układzie tańca współczesnego. Nie mniej widowiskowo wypadły czirliderki z PP nr 12, które niczym Shakira szalały w rytm &"Woka Woka" oraz ich koleżanki i koledzy tańczący słynne "kaczuszki". Podczas występu podopiecznych PP nr 15 można było usłyszeć piosenkę "Balbina" i podziwiać doskonałe poczucie rytmu dziewcząt, które na warsztat wzięły utwór Madonny "Time goes back". Z kolei w nieco spokojniejszy świat sennych marzeń wprowadziły "Biedroneczki" z PP nr 16, które wykonały utwory "Maleńka gwiazdeczka" i "Rzeka marzeń" oraz spektakularny układ taneczny pod hasłem"Sen Dorotki". O marzeniach śpiewał również duet z PP nr 19. Ponadto dziewczęta z "dziewiętnastki" zaprezentowały się w gorącym tańcu hiszpańskim. Piosenkę "W lesie" i taniec z chustą wykonali podopieczni PP nr 21, inscenizację sadzenia słynnej rzepki przygotowały maluchy z Niepublicznego Przedszkola "Smyk", a jak się tańczy polkę, przypomniały dzieci z PP nr 1 Sióstr Rodziny Maryi. Na zakończenie zerówkowicze z PSP nr 9 rozsnuli się w wiosennych opowieściach.

Wszystkim występom przyglądał się m.in. wiceprezydent Paweł Górniak, który był pod ogromnym wrażeniem dziecięcych talentów. Oprócz długich owacji, gratulacji i słów uznania w ręce małych artystów i ich opiekunów powędrowały pamiątkowe dyplomy i nagrody.

K. Fałdrowicz
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.