przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Burzliwie i konkretnie, lecz bez prezydenta
25-02-2014, 13:34:40 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 778 czytań · Drukuj
Burzliwie i konkretnie, lecz bez prezydenta17 lutego odbyło się spotkanie Rady Osiedla Ludwików, które jak zawsze cieszyło się wielkim zainteresowaniem mieszkańców. Poniedziałkowe zebranie lokatorów i członków rady zdominowała merytoryczna dyskusja nad problemami, które trapią mieszkańców, jednak była nad wyraz żywiołowa.

Zrealizowane inwestycje przedstawione w sprawozdaniu za rok 2013 z działalności Rady Osiedla Ludwików to dopiero kropla w morzu potrzeb mieszkańców. W 2013 roku zrealizowano m. in. przebudowę ulicy Niskiej, wykonano przy Szkole Podstawowej nr 3 boisko trawiaste dla dzieci, opracowano dokumentację projektową oraz uzyskano pozwolenie na budowę przejścia dla pieszych przez tory kolejowe w ciągu ulicy Sandomierskiej, wykonano remont studzienek kanalizacji deszczowej.
Na poniedziałkowym zebraniu bolączką zgłaszaną najczęściej przez mieszkańców osiedla jest brak wystarczającej liczby patroli policyjnych czy straży miejskiej. Takie patrole zapobiegałyby aktom chuligaństwa i wandalizmu, a tym samym zwiększyłyby bezpieczeństwo nie tylko na osiedlu, ale i w całym mieście. Mieszkańcy chcieli się dowiedzieć, dlaczego zlikwidowano monitoring na ul. Sandomierskiej, na której dochodzi do chuligańskich wybryków koło przystanków autobusowych.

- Młodzi przenieśli się do baru Zajazd, dlaczego tam nie ma kamer, już nie wspomnę o bloku Śliska 16, gdzie w każdej klatce w nocy odbywają się libacje alkoholowe – mówi zaniepokojony mieszkaniec.

Dodatkowo lokatorzy zwrócili uwagę na wyścigi samochodowe i motorowe odbywające się ulicą Opatowską.
- Te państwa cenne uwagi wykorzystamy w naszej pracy. Jest to kwestia wyegzekwowania istniejących przepisów. Analizujemy skuteczność poszczególnych kamer. Ta kamera z ulicy Sandomierskiej przez 5 lat zarejestrowała tylko parę zdarzeń. Dziękuję za państwa sugestie –mówi Andrzej Kaniewski, komendant straży miejskiej.

Uczestnicy domagali się również od obecnych na spotkaniu zaproszonych gości konkretnych deklaracji co do budowy V etapu ulicy Zagłoby, tj. odcinka łączącego nowy wiadukt z drogą w kierunku Opatowa, budowy przejścia dla pieszych w ulicy Sandomierskiej – bocznej i Mostowej, budowy sieci kanalizacji sanitarnej w ulicy Stalowej, docieplenia budynków w osiedlu Śliska –Niska przez Spółdzielnię Mieszkaniową „Hutnik” oraz dalszej rozbudowy przez MEC sieci ciepłowniczej dla potrzeb mieszkańców Osiedla Ludwików.

- Życie nie toczy się w Warszawie, tylko tu lokalnie, tu jest ta najważniejsza potrzeba. V etap ulicy Zagłoby musi być zrealizowany przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, wtedy odciąży się cała Sandomierska – mówi poseł na Sejm RP Jarosław Górczyński. – Światła postawione na skrzyżowaniu Sandomierskiej i Opatowskiej spowodowały skracanie sobie drogi przez kierowców i skręcanie w Partyzantów lub w Śliską, tam należy zwiększyć ilość patroli – dodał.

Podczas zebrania mówiono również o konieczności uruchomienia linii autobusowej nr 23. – Brak jest kursów do Huty, autobus 2 kursuje co dwie godziny, jak mieszkańcy mają dojechać do szpitala czy centrum miasta. Na każdym spotkaniu powinien być obecny prezes MPK i wysłuchać ludzi – mówi Tadeusz, mieszkaniec Ludwikowa.
Bezpośrednie zapytanie o parking pod szpitalem zostało skierowane do obecnego na zebraniu dyrektora Szpitala Miejskiego w Ostrowcu Św. Józefa Grabowskiego. – Aktualnie trwają plany projektowe parkingu i lądowiska pod szpitalem od strony lasu – mówi dyrektor.

Ponadto do licznych problemów, które trapią mieszkańców, można zaliczyć: zalewanie ulicy Stalowej, brak parkingów, brak dostępu do bankomatu w rejonie osiedla oraz brak ławek.

Zebrani mieszkańcy byli rozgoryczeni nieobecnością prezydenta i wiceprezydenta.
- Po prostu tak nas pan prezydent traktuje. Powinien przecież słyszeć, co my mówimy. - Takie między innymi opinie pojawiały się wśród mieszkańców Osiedla Ludwików.

- Myślę, że taka dyskusja jest niezbędna. Dobrze, że takie spotkania się odbywają. Jestem rozczarowana nieobecnością pana prezydenta, gdyż zwykle on albo wiceprezydent zaszczycali swoją obecnością nasze zebrania. Tym bardziej, że są to żywe głosy mieszkańców, można się dowiedzieć, co boli ludzi na osiedlach, czego ludzie oczekują od władz miasta– mówi przewodnicząca rady osiedla Irena Renduda-Dudek.

ws
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.