UWAGA:
Bieżące wiadomości
Kto zatrzyma AZS KSZO?
23-12-2013, 12:10:21 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 814 czytań · Drukuj
Kto zatrzyma AZS KSZO?Nie ma mocnych na siatkarki AZS WSBiP KSZO. Podopieczne trenera Dariusza Parkitnego wygrały jedenaste spotkanie z rzędu w I lidze i samodzielnie przewodzą tabeli. Po raz drugi w bieżących rozgrywkach sposobu na zatrzymanie ostrowczanek nie znalazła Silesia Volley Mysłowice, przegrywając w hali KSZO 1:3.
AZS WSBiP KSZO Ostrowiec – Silesia Volley Mysłowice 3:1 (25:8, 26:28, 25:19,25:12)
AZS WSBiP KSZO: Piekarczyk, Brojek, Kosiorowska, Ganszczyk, Ślęzak, Bawoł, Stefańska (L) oraz Dydak, Tobiasz, Hatala.

W porównaniu do poprzedniego meczu, wygranego z SMS Sosnowiec, trener Dariusz Parkitny poczynił dwie zasadnicze zmiany. Rozpoczął z Alicją Stefańską na libero i „posadził” na ławce najlepszą przed tygodniem Kingę Hatalę. W jej miejsce do wyjściowej szóstki wróciła Katarzyna Brojek i od pierwszych minut chciała udowodnić, że to miejsce jej się należy. W pierwszym secie do gry popularnej „Żoli” dostroił się cały zespół KSZO i kibice obserwowali jednostronny pojedynek, w którym gospodynie wprost demolowały rywalki, gromiąc je do 8! W drugim coś się zacięło w dobrze do tej pory funkcjonującej „maszynie” KSZO. Po wyrównanym początku (9:9) rywalki zdobyły 6 punktów z rzędu i ostrowczanki musiały gonić wynik. Udało im się to w ostatniej chwili (24:24), ale ostatnie zdanie w tej odsłonie i tak należało do Silesii Volley, której siatkarki po dłuższej grze na „przewagi” niespodziewanie doprowadziły do wyrównania stanu meczu. W trzecim secie trwała wyrównana walka. Od stanu 16:16 wszystko jednak wróciło na właściwe tory i zespół KSZO wygrał pewnie do 19. Czwarta odsłona, podobnie jak pierwsza, nie miała większej historii. Podopieczne trenera Parkitnego znów panowały na parkiecie niepodzielnie (5:1, 18:8) i kolejny raz wygrały dość przekonująco, do 12.

Po meczu powiedzieli:
Piotr Składanowski (wiceprezes KSZO): Chciałem podziękować zawodniczkom obu drużyn za bardzo dobre widowisko sportowe. Takie mecze, pełne walki, najbardziej cieszą kibiców. To taki miły akcent przed świętami, a nas cieszy tym bardziej, że wygrany.
Sebastian Michalak (trener Silesii Volley): Niestety nie udało nam się przeszkodzić w kontynuowaniu passy zwycięstw KSZO. Dziewczyny utrudniły nam grę mocną zagrywką. Lider rozgrywek pokazał, że jest poukładanym zespołem, z jasno wytyczonym celem. Nie udało nam się popsuć mu szyków, aczkolwiek w połowie meczu troszeczkę rywalkom krwi napsuliśmy.

Dariusz Parkitny (trener AZS KSZO): Gratulacje dla dziewczyn, bo na pewno niełatwo się gra, myśląc już o tej fajnej przerwie i miłej atmosferze, które przed nami. Zespół zagrał bardzo dobrze. Bardzo dobrze funkcjonowała zagrywka, przede wszystkim kierunkowo. Dużo dobrej gry blokiem i atakiem w tych decydujących monetach. Wiadomo, że trochę uśpił nas ten pierwszy set. W drugim secie musieliśmy gonić, ale zespół z Mysłowic pokazał dobrą grę. Na tym samym poziomie nie da się zagrać całego sezonu. Super, że potrafimy wychodzić z opresji i jesteśmy w stanie wracać do dobrej gry.

Katarzyna Brojek (AZS KSZO, MVP meczu): Bardzo się cieszę z indywidualnego wyróżnienia, ale ja zawsze powtarzam, że na boisku robię to, co do mnie należy. Cieszę się, że zagrałyśmy dwa naprawdę dobre sety. W pozostałych w nasze poczynania wkradła się nerwowość, ale na szczęście jednego z nich udało nam się wygrać. Rozjedziemy się na święta w optymistycznych nastrojach. Mam nadzieję, że przez te kilka dni odpoczniemy. Korzystając z okazji, chciałam złożyć kibicom najlepsze życzenia – zdrowych, wesołych świąt, spędzonych w rodzinnej atmosferze.