przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Wojewoda odpowiada kibicom KSZO
08-08-2013, 09:15:26 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 889 czytań · Drukuj
Ostrowiec ŚwiętokrzyskiTrwa batalia środowisk skupionych wokół piłkarskiego klubu KSZO 1929 Ostrowiec Św. o usunięcie Miejskiego Stadionu Sportowego KSZO w Ostrowcu Św. z wykazu obiektów, które do organizacji imprez masowych wymagają ich utrwalania za pomocą monitoringu rejestrującego obraz i dźwięk. Od tej decyzji uzależnione jest, czy mecze III-ligowej drużyny będzie mogło w Ostrowcu Św. każdorazowo oglądać więcej niż 999 osób.

Przypomnijmy, że przed kilkunastoma dniami list otwarty w tej sprawie do wojewody świętokrzyskiego wystosowało Stowarzyszenie Kibiców KSZO Ostrowiec Św. Wiadomości Świętokrzyskie poprosiły Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach o przedstawienie stanowiska wojewody w tej sprawie.

- „Decyzja o wpisaniu stadionu do wykazu stadionów, obiektów i terenów, na których organizator imprezy masowej jest zobowiązany do utrwalania jej przebiegu, a w szczególności zachowania osób, za pomocą urządzeń rejestrujących obraz i dźwięk zapadła w 2002 roku. Była wynikiem analizy i przeglądu obiektów, które zgodnie z ustawą podlegają takiemu obowiązkowi. Policja i Straż Pożarna zarekomendowały wówczas wpisanie do wykazu kilkunastu obiektów, w tym Stadion miejski KSZO Ostrowiec Św.
W 2012 roku od Prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego do Wojewody Świętokrzyskiego wpłynął wniosek o wykreślenie stadionu z wykazu. Wojewoda Świętokrzyski wydał decyzję odmowną działając na podstawie opinii Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji oraz Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej, dowodzących, że podstawą odmowy wykreślenia obiektu z wykazu jest sam fakt organizowania tam imprez masowych w swoim charakterze, mogących naruszać porządek i bezpieczeństwo, z uwagi na de facto częste ekscesy naruszające porządek na meczach lig piłkarskich. Wojewoda wziął pod uwagę także realną ocenę sytuacji dokonaną przez władze Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej. Decyzje tą podtrzymał Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.” – brzmi stanowisko wojewody świętokrzyskiego Bożentyny Pałka-Koruba, przesłane do redakcji Wiadomości Świętokrzyskich.

- Pragnę podkreślić, że decyzje Wojewody w przedmiotowej sprawie nie są uznaniowe. Każdorazowo wymagają opinii KWP, PSP i ŚZPN, które są kluczowe dla wypracowania stanowiska. Także ostatni wniosek Prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego z dnia 17 czerwca 2013 roku wymaga w/w opinii. Nie zakończyło się jeszcze postępowanie w przedmiotowej sprawie, Wojewoda otrzymał już negatywną opinię KWP, na którą Prezydent wniósł zażalenie do KGP oraz oczekuje na opinię ŚZPN. Ich rekomendacje będą kluczowe - dodaje Rzecznik Prasowy Wojewody Świętokrzyskiego, Agata Wojda.

J. Słodkiewicz
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.