przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
PKS na sprzedaż
18-04-2011, 19:54:26 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 1418 czytań · Drukuj
Ostrowiec ŚwiętokrzyskiMinister Skarbu chce sprzedać 85 procent akcji PKS Ostrowiec. Wartość pakietu ostrowieckiego przewoźnika wyceniono na ponad 4 miliony złotych. Inwestorzy mają czas do 18 maja.

Prywatyzacja PKS Ostrowice Św. i trzech innych w województwie świętokrzyskim nie jest zaskoczeniem. Zamiar sprzedaży akcji kolejnej grupy przedsiębiorstw jest realizacją polityki właścicielskiej Ministra Skarbu mającej na celu znalezienie najlepszych inwestorów dla tych spółek.

Przykład wcześniejszych prywatyzacji choćby z województwa mazowieckiego potwierdza duże zainteresowanie inwestorów branżowych, którzy przejmując pakiety kontrolne kilku PKS-ów zobowiązali się jednocześnie do zrealizowania programów inwestycyjnych, na które w obecnej sytuacji finansowej nie mogłyby sobie pozwolić nie tylko same spółki ale również samorządy na terenie których PKS-y obsługują komunikację.

- Jako kierownictwo i pracownicy ostrowieckiego PKS oczekujemy, że inwestor którego wybierze Minister Skarbu Państwa dokapitalizuje spółkę co zwiększy skuteczność realizowanego obecnie procesu restrukturyzacji przedsiębiorstwa a w konsekwencji zapewni długookresową konkurencyjność spółki na rynku publicznego transportu zbiorowego osób- mówi Stanisław Wodyński, prezes PKS w Ostrowcu Św.

Prezes ostrowieckiego przedsiębiorstwa transportowego uważa, że każda zmiana właścicielska ma jednak prawo wywoływać niepokój i obawy, a przecież pracownicy są zainteresowani bezpieczeństwem miejsc pracy i stabilnością zatrudnienia.
- Dzisiaj realizujemy program restrukturyzacji, który według deklaracji Ministra Skarbu ma duże szanse na wsparcie środkami pomocowymi po zatwierdzeniu przez Komisję Europejską w Brukseli. Wierzymy, że pomimo bardzo wysokich cen paliw najbliższe miesiące pozwolą uporać się z kryzysową sytuacją jaką przeżywa branża transportu drogowego osób. Dobry inwestor branżowy to szansa otwarcia na nowe możliwości, dzięki którym nasza oferta dla mieszkańców regionu będzie jeszcze atrakcyjniejsza, a zaspakajanie potrzeb społecznych w uzgodnieniu z gminami będzie optymalne- uważa prezes Wodyński.

W sierpniu ubiegłego roku szefowie piętnastu gmin z powiatów, ostrowieckiego, opatowskiego, lipskiego oraz części sandomierskiego i kieleckiego podpisali list intencyjny do ministra skarbu odnośnie utworzenia komunikacyjnego związku gmin, który mógłby zabiegać o komunalizację ostrowieckiego PKS. Uzasadniano wówczas, że własność przedsiębiorstwa zostałaby zachowana w samorządach. Wydaje się, że w momencie oficjalnego wyrażenia przez ministerstwo chęci zbycia akcji przedsiębiorstwa, koncepcja związku upada.

G. Misiewicz
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.